dj technika, osvětlovací, zvuková a studiová technika

Korg Prologue-8

Korg
Hodnocení:

Hlasováno: 0x, průměr: 0


Dotaz na dostupnost zboží Hlídač ceny Poslat odkaz známému Dotaz prodavači

Sdílet na Facebooku



Objednací číslo:KRPROLOGUE8
ID shop:40636
Záruční doba:24 měsíců
Expedice:

DOPRAVA ZDARMA PO CELÉ ČR.

do: 24 hodin
Ceník dopravného
Příplatek za ekologickou likvidacieco příplatek Příplatek za ekologickou likvidaci
kategorie: velké spotřebiče --- 60 Kč
Stará cena: 41 490 Kč
Ušetříte:2 560 Kč
Sleva: 6.17 %
Cena: 38 930 Kč
Ceny jsou včetně DPH.
Našli jste někde lepší cenu?
Pošlete nám odkaz, kde jste lepší cenu našli a pakliže se bude jednat o obchod kde je zboží skladem a cena je aktuální, vypracujeme pro vás individuální nabídku




Korg Prologue-8

- Polyfonní analogový syntezátor
Prologue je profesionální polyfonický analogový syntezátor s plnohodnotnou klaviaturou, plně programovatelný. Vychází z monofonního modelu monologue a čtyřhlasého minilogue, po kterých se nyní představuje jako dlouho očekávaná nová vlajková loď mezi analogovými syntezátory: to je prologue. Díky výkonným analogovým obvodům převzatým přímo z dřívějších typů této série, které kombinuje s novým multi engine a špičkovými efekty, může prologue nabídnout mnohem širší spektrum zvuků a dalších možností hudební tvorby.

Produktovou řadu tvoří dvě varianty, ze kterých si hráči mohou vybrat přesně podle svých potřeb: 16-hlasý 61-klávesový prologue-16, a osmi hlasý 49-klávesový prologue-8. Obě verze přitom nabízejí zvuky, o kterých se ostatním analogovým syntezátorům může jen zdát.

- 16/8-hlasý analogový zvuk
prologue je polyfonický analogový syntezátor s 8 nebo 16 multitémbrovými hlasy. Dá se říct, že celý současný pokrok ve vývoji analogových syntezátorů KORG se zhmotnil právě v modelu prologue, který přináší to nejlepší z aktuálních technologií s použitím přes 11,000 diskrétních elektronických součástek. Přestože je prologue vlajkovou lodí, stále si ale zachovává intuitivní ovládání a přímočarost svých předchůdců. Nadto se může pochlubit čistě analogovým zpracováním signálu nebo bezkonkurenční kvalitou zvuků.

Prologue využívá strukturu skládající se ze 2VCO + MULTI ENGINE, 1VCF, 2EG, 1VCA, a 1LFO. Vedle standardních prvků nabízí prologue dvoupólový filtr typu low pass s vylepšenou ostrostí, nebo mocné zkreslení pomocí „drive“ či přepínač low cut (high pass). Oproti modelům minilogue a monologue byl nový prologue vylepšen v každém směru, takže dokáže zahrát všechno co od polyfonického syntezátoru očekáváte: hutné basy, jasné sólové tóny nebo komplexní zvuky padů.

- Nově vyvinutý multi-engine
Schopnosti modelu prologue jdou daleko za hranice analogového zvuku. Nově vyvinutý multi engine je zařazen jako VCO3 a k dosavadním funkcím přidává digitální vlnové formy a FM. Tento vícenásobný engine, který se skládá ze tří různých zvukových algoritmů, lze kombinovat s analogovými VCO a dosáhnout takových zvuků, které jsou pro běžný analogový syntezátor zcela nemyslitelné.

- Šumový generátor
V nabídce jsou čtyři typy šumového generátoru, nepostradatelného pro perkusivní zvuky nebo zvukové efekty. Vyzkoušejte si, jak dokáže digitální filtrování změnit barvu zvuků.

- VPM oscilátor
VPM (Variable Phase Modulation) / FM oscilátor byl nově vyvinut pro prologue. Jeho ostré a kovové zvuky s komplexními zvukovými přesahy jsou nedosažitelné analogovou cestou. Díky otočnému tlačítku SHAPE a šestnácti typům oscilátoru se k potřebnému zvukovému odstínu dostanete velmi snadno a intuitivně. A když oscilátor zkombinujete s učinnými analogovými filtry, připravte se na zvuky, jaké jste ještě nikdy neslyšeli.

- Uživatelský oscilátor
Do uživatelského (user) oscilátoru můžete nahrávat vlastní, vámi vytvořené programy oscilátoru. K dispozici je přitom šestnáct pozic a jeden typ morphing wavetable oscilátoru je přednastaven jako preset.

- Digitální efekty
Vysoce kvalitní digitální efekty mají původní 32-bitové zpracování, díky kterému ještě lépe vyniknou unikátní zvuky prologue. K dispozici jsou dva efektové moduly (modulační efekt a delay/reverb), s nimiž můžete docílit velmi široké spektrum různých efektů jako jsou chorus, tape delay nebo nejrůznější druhy reverbů. Do slotů user efektu lze navíc nahrávat efektové programy které si sami vytvoříte.

- Přizpůsobení uživatelům
Prologue nabízí SDK (Software Development Kit), který umožňuje vývojářům programovat, přizpůsobit a rozšířit možnosti multi-engine a gitálních efektů. Ke stažení bude asi na jaře 2018. Prologue obsahuje 16 uživatelských slotů pro oscilátor a 16 uživatelských efektových slotů, pro které bude možné použít archivační software (očekává se také na jaře 2018) na vytvoření vlastních unikátních programů, oscilátorů a efektů a ich import do prologue.
Zajímá vás jaké typy zvuků lze vytvořit kombinací digitálních oscilátorů s analogovou syntézou? Můžete si udělat naprosto originální a výjimečné programy, které lze navíc sdílet s komunitou dalších uživatelů. Vycházet přitom můžete třeba ze vzorového kódu od KORG a potom už je to jen na vás a na vašem prologue.

- Analogový comp/booster
Exkluzivní VU meter najdete pouze na prologue-16 a indikuje stav nově vyvinutého master efektu L.F. COMP. Je to dolnopásmový booster/compressor postaven na analogovém obvodu, jehož hlavní přednosti a dynamiku poznáte především při pódiových vystoupeních s velkou hlasitostí.

- Bi-témbr
Prologue je dvojtémbrový syntezátor, na kterém lze hrát současně dva různé programy. Kromě layer a split můžete také pomocí crossfade vytvářet plynulé zvukové přechody mezi hlavním a vedlejším zvukem. Bohatých 16 nebo 8 hlasů přitom zajistí dokonalé nazvučení přesně podle vašich potřeb.

- Hlasové režimy
Model prologue nabízí hlasové režimy, ve kterých lze podle potřeby volně kombinovat všech jeho 16 nebo 8 hlasů. Ve standardním POLY režimu můžete hrát akordy s až 16 nebo 8-hlasou polyfonií. MONO režim je ideální pro basy, využívající sub-oscillator. UNISON umožňuje díky souzvučnému přehrávání všech hlasů generovat hutné a široké sólové zvuky. V režimu CHORD můžete hrát akordy stiskem jediné klávesy. V kombinaci s otočným tlačítkem DEPTH lze díky těmto režimům dosáhnout skutečně nevídaného množství různých efektů.

- Čtyři hlasové režimy
POLY: funguje jako poly syntezátor až se 16 nebo 8 hlasy. Otočením tlačítka VOICE MODE DEPTH do polohy DUO pak získáte poly syntezátor, který hraje unisono a to až s osmi nebo čtyřmi hlasy.
MONO: funguje jako mono syntezátor se sub oscilátorem.
UNISON: funguje jako souzvučně znějící mono syntezátor.
CHORD: přehrává akordy.

- Arpeggiátor
Výkonný arpeggiátor otevírá svět netušených možností. Má rozsah čtyř oktáv a šest typů arpeggiátoru včetně manuálního nastavení. Arpeggiátor poslouží nejrůznějším způsobem – od generování složitých frází které byste na klávesy nezahráli, až po formování originálních zvuků.

- Sortování programů
Funkce pro sortování programů umí okamžitě změnit způsob řazení 500 obsažených programů. Můžete si tak programy setřídit podle kategorie, podle abecedy, pomocí LIKE si najít oblíbené programy nebo v režimu FREQUENT seřadit programy podle frekvence jejich používání, případně v režimu ENVELOPE řadit programy podle jejich zvukové křivky (délky). Díky celkem osmi možným podmínkám filtrování výběru se vždy snadno a rychle dostanete přesně k tomu zvuku, jaký právě potřebujete.

- Osm možností řazení programů
PROG NUM: řazení podle čísla programů.
CATEGORY: řazení podle kategorie programů.
ALPHABETICAL: abecední řazení programů.
LIKE: řazení podle programů označených jako “oblíbené”
FREQUENT: řazení podle četnosti užívání programů.
ENVELOPE: řazení podle délky zvukové křivky.
RANDOM: náhodné řazení.
LIVE SET: řazení programů registrovaných v live setu.

- Japonská natural touch klaviatura
Jako vlajková loď své kategorie splňuje prologue přísné nároky v každému detailu.

Proto je taky klaviatura, vyráběná v Japonsku, ve stejné kvalitě a nabízí stejný herní pocit jako klávesy dalších špičkových syntezátorů KORG.

Design modelu prologue je velmi elegantní a nově redefinuje vzhled klasických syntezátorů. Čelní hliníkový panel v černé barvě má podobné křivky jako u minilogue, doplňují ho bytelně vypadající kovová tlačítka a vše korunují postranní panely z dubového dřeva – na první pohled tak poznáte, že toto je opravdu mistrovský nástroj.

Technická data

Korg Prologue-8

- Klaviatura:
prologue-16: 61 kláves (Natural touch s dynamikou)
prologue-8: 49 kláves (Natural touch s dynamikou)
Generování zvuku: analogový zvukový generátor + Multi digitální zvukový generátor (Noise, VPM, User)
Maximální polyfonie:
prologue-16: 16 hlasů
prologue-8: 8 hlasů
Programy: více než 500 programů (více než 200 přednstaveno, 300 user programů).
Hlasový režim (Voice Mode): 4 (POLY, MONO, UNISON, CHORD). V každém režimu lze navíc pomocí nastavení VOICE MODE DEPTH měnit různé parametry.
Témbr: Maximálně dva témbry (Main timbre, Sub timbre). Funkce Layer, crossfade a split
Arpeggiátor: 6 typů (Manual, Rise, Fall, Rise Fall, Random, Poly Random). Tempo a note range lze měnit
Program Sort: 8 (PROG NUM, CATEGORY, ALPHABETICAL, LIKE, FREQUENT, ENVELOPE, RANDOM, LIVE SET)

- Hlavní parametry syntezátoru
VCO1: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), OCTAVE, PITCH, SHAPE
VCO2: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), OCTAVE, PITCH, SHAPE
MODULATION: PITCH EG (ALL, VCO1+2, VCO2), PITCH EG INT, SYNC, RING, CROSS MOD DEPTH
MULTI ENGINE: NOISE/VPM/USER, OCTAVE, TYPE, SHAPE
MULTI ENGINE Typy
Noise generator: 4 typy
VPM oscillator: 16 typy
User oscillator: 16 slotů
MIXER: VCO1, VCO2, MULTI
VCF: CUTOFF, RESONANCE, EG INT, DRIVE, LOW CUT, KEYTRACK
AMP EG: ATTACK, DECAY, SUSTAIN, RELEASE
EG: ATTACK, DECAY, SUSTAIN, RELEASE
LFO: WAVE (SAW, TRIANGLE, SQUARE), MOD (FAST, SLOW, BPM), RATE, INT, TARGET (PITCH, SHAPE, CUTOFF)

- Hlavní parametry efektů
MOD EFFECT: OFF/ON/SELECT (CHORUS, ENSEMBLE, PHASER, FLANGER, USER), SPEED, DEPTH
MOD EFFECTS Typy
CHORUS: 8 typů
ENSEMBLE: 3 typy
PHASER: 8 typů
FLANGER: 8 typů
USER: 16 typů
DELAY/REVERB: OFF/DELAY/REVERB, TIME, DEPTH
DELAY/REVERB Typy
DELAY: 8 typů
REVERB: 8 typů
L.F. COMP (pouze prologue-16): OFF/ON, GAIN

- Ovládací prvky
Ovládací kolečka: Modulation kolečko kterým lze u každého programu měnit různé parametry, pitch kolečko
Otočná tlačítka: PORTAMENTO, VOICE SPREAD (pouze na prologue-16)

- Displej
Hlavní: Real-time OLED osciloskop nabízí vizuální zpětnou vazbu při změně parametrů
MULTI ENGINE sekce: 7 segmentový x 6 znakový LED displej
Input/Output konektory

- Audio:
Headphone jack (stereo phone jack)
OUTPUT L/MONO, R jacky (mono phone jack nevyvážený)

- Sync:
SYNC IN jack (3.5 mm [1/8"] mini jack, max vstupní hlasitost 20 V)
SYNC OUT jack (3.5 mm [1/8"] mini jack, výstupní hlasitost 5 V)

- MIDI:
MIDI IN jack, MIDI OUT jack

- USB:
USB B jack

- Control:
EXPRESSION jack, DAMPER jack (half damper nepodporováno)

- Napájení
Zdroj napájení: z elektrické sítě

- Příkon:
prologue-16: 38 W
prologue-8: 23 W

- Rozměry
prologue-16: 874 mm x 348 mm x 118 mm
prologue-8: 709 mm x 348 mm x 118 mm

- Hmotnost
prologue-16: 9.1 kg
prologue-8: 7.5 kg

- Dodávané příslušenství
Napájecí kabel

Splátky

ESSOX

Spočítejte si svoje splátky: ESSOX kalkulátor



Video Youtube


Zpět
Nabídka obchodu


ADJ authorised dealer

Aktuality

Pátek 26.6.2020 ZAVŘENO

Vážení zákazníci v pátek 26. června budeme mít zavřeno. Naskladňujeme velké ...
23. 06. 2020, 19:01:29

Velký výběr produktů Pioneer DJ

Vážení DJové připravili jsme pro Vás velký výběr produktů pioneer DJ na naší ...
05. 03. 2020, 15:52:09

Inventura

Od pondělí 30. prosince do pátku 3. ledna bude probíhat na naší kamnenné pro ...
30. 12. 2019, 18:21:04



PoptávkaHomepageSitemap © sramus.cz 2013, All rights reserved.
© V-Graphic.cz | doba zpracování stránky: 0.3959 s